ANOTACE
EXPERIMENTÁLNÍ DÍLNA
Samořízení je jádrem Agilních přístupů, ale nevznikne samo, i když to má v názvu. Brání tomu především strach z chyby a změn. Jedním z kroků, které pomáhají strach nenásilně překonat jsou opakované malé experimenty a změny na osobní či týmové úrovni. Přesně o tom bude naše dílna a jak jistě tušíte, budete muset opustit bezpečí komfortu i naší místnosti. Dílnou a experimenty vás provedou Jaroslav Procházka a Marcel Láža.
Jaroslav Procházka
Jarek se společně s firmami a jejich lídry snaží budovat agilní a inovační kulturu tam, kde to dává smysl a kde jsou tomu lidé nakloněni. Zkušenosti sbíral přes 13 let v různých rolích (od vývojáře, přes projekťáka a produkťáka až po agilního kouče) v inovačních a agilních projektech a transformacích v mnoha malých a středních českých firmách, velkých mezinárodních korporacích i českých institucích. Jeho přístup je hodně o spolutvorbě s týmy, koučování, mentoringu, stínování, hrách a simulacích.
Marcel Láža
Marcel nejraději a nejčastěji operuje v roli product ownera na pomezí IT a byznysu. Velice rád posouvá týmy na hranici byznysu, aby správně chápaly potřeby a motivace napříč firmou a pomáhá tak odbourávat názory typu: „To si zase někdo vymyslel úplnou hloupost“ nebo „My jsme udělali, co oni po nás chtěli“. Využívá k tomu jak klasické agilní způsoby, tak zároveň zkouší zpestřit rutinní náplň navrhováním experimentů, stavěním prototypů a jejich ověřováním (vždy se zapojením týmu).